Zwalczaj owady

Zwalczaj owady
humanitarnie ale skutecznie

sobota, 24 grudnia 2011

Stroimy ogród na Święta i .....

Boże Narodzenie i Nowy Rok to czas wyjątkowy cudowny. Wówczas ogród wystrojony lampki i  światełek - może wyglądać niemal tak pięknie i przytulnie jak wnętrze domu.
Girlandy choinkowe nad drzwiami, na nich wieniec z ostrokrzewu, pięknie udekorowana choinka przed domem - to znak, że święta za pasem. Równie efektowne mogą być dekoracje świetlne. Łańcuchy żarówek czy LEDowe węże oplatające elewacje, rzeźby, balustrady i rośliny w donicach mamią ciepłym światłem albo tworzą świąteczną atmosferę. Nie można też zapomnieć o ogrodowych drzewach i krzewach - niech rozbłysną świąteczną tęczą kolorów jak zorza polarna! Co i jak można zrobić już niebawem. Także testy ozdób.

Dziś jeszcze ważne ostrzeżenie:


Aby bezpieczny był bożonaredzoniowych blask lampek ... 


Dekoracje świetlne powinny się charakteryzować stopniem ochrony IP 44, co oznacza, że mogą być stosowane na zewnątrz. Przy zakupie sprawdźmy więc, czy na opakowaniu znajduje się właściwy symbol. Zwróćmy też uwagę na dwa inne oznaczenia znajdujące się na urządzeniu. Podwójny kwadrat oznacza, że przewody są w podwójnej izolacji, natomiast odwrócony trójkąt z literą F w środku, że produkt jest niepalny.- Przepisy UE zobowiązują dystrybutorów, aby każde urządzenie miało podane parametry (oprócz stopnia ochrony IP nazwę importera, napięcie znamionowe, pobór mocy). Informacji o tym szukajmy na opakowaniu, na tabliczce znamionowej lub na metce znajdującej się przy wtyczce. Nie kupujmy akcesoriów niewiadomego pochodzenia, bez wymaganych oznaczeń i z informacjami w obcym języku. -

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz